Predaj bytu alebo domu bez realitnej kancelárie? Určite áno.
Predaj bytu alebo domu bez realitnej kancelárie? Určite áno. Povieme Vám veľa dôvodov, prečo sa realitkám vyhnúť oblúkom.
Klasické frázy o bezstarostnom predaji, prenájme či kúpe nehnuteľnosti, na druhej strane reálne skúsenosti nespokojných klientov. Zaplatiť radšej za pomocnú ruku, alebo predaj realizovať na vlastnú päsť? Priblížime vám pár dôvodov, prečo staviť na druhú možnosť a mať celý predaj alebo prenájom plne pod svojou kontrolou.
Rozhodli ste sa predať/prenajať/kúpiť nehnuteľnosť, a tak začnete tým, že siahnete po službách realitky. Keď však následne narazíte na neochotu, nedodržiavanie termínov, nespoľahlivosť a čoraz viac vo vás silnie pocit, že realitní makléri hrajú skôr proti vám ako s vami, začnete uvažovať, či ste urobili správne. Nebolo by lepšie vziať celú záležitosť do vlastných rúk? Je to logické, veď v dnešnej dobe už je mnoho vecí zjednodušených – tak ako si zvládnete uvariť skvelé jedlo vďaka detailnému receptu na internete, vytvoriť video z dovolenky vďaka smartfónu a intuitívnemu editoru v ňom, dokážete i predať, prenajať či kúpiť nehnuteľnosť bez potreby minúť veľa penazí za služby, s ktorými napokon i tak nebudete spokojní.
Prečo sa do procesu predaja, prenájmu či kúpy vrhnúť bez realitky? Prinášame vám pár dobrých dôvodov a na konci článku aj reálne skúsenosti z trhu:
1. Provízia realitky alebo ako predať nehnuteľnosť za tri dni
Realitky fungujú na systéme provízií, v preklade by to malo znamenať, že čím drahšie predajú vašu nehnuteľnosť, tým väčšia bude ich provízia, a tak sa budú snažiť zohnať kupca pri najvyššej možnej cene. Bohužiaľ, keďže percento provízie je pomerne malé, často sa stane, že "realiťáci" sa s predajom ponáhľajú, aby dostali zaplatené čím skôr a mohli sa vrhnúť do ďalšieho biznisu. V praxi teda nie je ničím neobvyklým, keď vám po týždni volá maklér s tým, že "o byt nikto nejaví záujem, tá cena je jednoducho privysoká, dajme to trochu dole…" Vy sami však poznáte hodnotu svojej nehnuteľnosti najlepšie. Ak vám predaj veľmi ponáhľa, je jasné, že budete musieť ísť trochu pod cenu. Ak však máte dostatok času, nič by vám nemalo brániť v tom, počkať dlhšie. Je totiž veľká pravdepodobnosť, že sa objaví záujemca ochotný zaplatiť za nehnuteľnosť danú čiastku. Postačí trocha trpezlivosti. Reč predsa nie je o páre topánok. Byt predaný za tri dni v konečnom dôsledku vždy vzbudí pochybnosti, či cena nebola nastavená príliš nízko.
2. Predaj nehnuteľnosti bez realitky a lepší právny servis
Realitky sú expertmi v tvorení zmlúv. Nie však tých kúpnych, z ktorých ťažíte vy pri predaji. Ich hlavným záujmom je zaviazať si obe strany tak, aby sa už z procesu nevedeli vymaniť. V prípade predajcov je to zmluva o sprostredkovaní, pri záujemcoch o kúpu zasa rezervačná. Nehovoriac o tom, že mnohokrát sú samotné zmluvy chybne spísané, či dokonca neplatné. Ak si chcete zaistiť skvelý právny servis, odporúčame jednoduché riešenie – zaplaťte si radšej služby profesionálneho právnika sami. Okrem toho, že markantne ušetríte, získate istotu, že zmluva je vypracovaná podľa platných noriem, po podpísaní nadobudne právnu platnosť a nebude sa dať v budúcnosti napadnúť.
3. Prenájom bez realitky: istota nekonfliktných vzťahov
Ďalšou často komunikovanou výhodou využitia služieb realitiek je možnosť prehliadok bez vašej prítomnosti. Skvelé, šetrí to čas i energiu, pomyslíte si. Avšak, je dôležité mať na pamäti, že najlepšie svoj byt predsa len odprezentujete vy sami. Vy viete, aké má nehnuteľnosť prednosti, vy porozprávate záujemcom milú príhodu so susedmi, vy viete odpovedať na konkrétne smerované otázky. Predsa len, nech už dáte realitnému maklérovi akokoľvek detailné informácie, vždy je to cudzí človek s nulovou skúsenosťou s daným priestorom a častokrát aj nulovou motiváciou prenajať Vás byť, ak má v ponuke rovnaký za vyššiu cenu prenájmu bude ho smerovať k tejto ponuke, nakoľko jeho provízia bude vyššia. Ako majiteľ prenajímajúci nehnuteľnosť navyše určite radi uvidíte budúcich nájomcov a prehodíte zopár slov. Predsa len, ak s niekým sprostredkovane strávite niekoľko minút iba pri podpise zmluvy, nemôžete sa čudovať, ak v ďalšej spolupráci nastanú problémy a vzťahy nebudú perfektné. Istota je istota a vybrať si osobne zo záujemcov, ktorí budú minimálne rok užívať váš majetok a spolunažívať s vašimi susedmi, by malo byť samozrejmosťou v prípade, že sa chcete v budúcnosti vyhnúť nepríjemným situáciám.
4. Kúpa bytu bez realitky a koniec poznámok pod čiarou
Pozrime sa na to z opačnej strany. Ako záujemca o nehnuteľnosť máte v prípade rozumného prístupu k procesu kúpy či prenájmu iste mnoho otázok. Realitný maklér príde vysmiaty, ukáže vám byt a na všetky otázky odpovie: "žiaden problém", "to je samozrejmosť" či "majiteľ nič také nespomínal". Uvedomte si však, že maklérov zámer je byt čo najrýchlejšie predať či prenajať. Nikdy v ňom nežil, nevie, či deti, ktoré nad sebou práve počujete kričať a dupať majú len zlý deň, alebo je to u susedov bežná prax. V mnohých prípadoch sa preto osvedčí jednať priamo s majiteľom, keď už pre nič iné, aspoň z dôvodu, že pri odpovedi na nepríjemnú otázku bežný človek nezakryje nervozitu profesionálne nacvičeným úsmevom. Navyše, frázy typu "exkluzívna ponuka", "novinka", "rezervované", "veľkorysé rozmery", "skvelá cena" či "garážové státie" sú často zavádzaním kupujúcich. Napríklad, keď sa do rozmeru bytu zaráta balkón, pivnica a parkovacie miesto. Alebo keď pri zmienke o garážovom státí zbadáte až na konci inzerátu cenovku + 15 000 eur. Skvelá cena ďalej napríklad nezahŕňa poplatok pre RK, ktorý malý dvojizbový byt napokon dokáže predražiť na úroveň veľkého pozemku s vlastným domčekom. Prípadne sa môže stať, že ten exkluzívny mezonet, o ktorý máte záujem, bol čerstvo premaľovaný lebo mám problém s plesňou alebo pretekajúcou strechou.
5. Predaj bytu bez realitky a kvalitná reklama
"No dobre, ale keď platím tisícky eur navyše, aspoň mojej nehnuteľnosti urobia peknú reklamu", poviete si. Bodaj by. Ako slovenská prax ukazuje, mnohokrát ide skôr o katastrofu. Dôkazom sú inzeráty s 2 fotografiami bytu, ktoré pôsobia, akoby boli vyfotené mobilným telefónom s 2mpx fotoaparátom, dozdobené logom realitky cez pol záberu. Samozrejme, inzerát disponuje i ďalšími 14 fotografiami rybníka vzdialeného pol kilometra od bytového domu, doplnené textami typu: "Hľadáte nádherné prostredie jazera, kde sa budete môcť celé dni člnkovať, kúpať, slniť, či si po práci len tak oddýchnuť a načerpať novú energiu?" Nie, popravde hľadáme byt, ktorý má funkčné rozvody, kvalitnú sanitu a dostupné parkovanie pred domom. Hľadáme nekonfliktných susedov, chceme vedieť, ako ďaleko to máme na polikliniku, do obchodu, či na zastávku MHDčky. Čo z toho vyplýva? Občas si lepšiu reklamu dokážete urobiť sami. Za peniaze ušetrené na službách realitky si môžete nastaviť premium účty na inzertných stránkach, zaplatiť služby profesionálneho fotografa a mnoho iných vymožeností, ktoré váš inzerát dostanú do centra pozornosti záujemcov rovnako ako u realitiek, nakoľko oni spravia len to isté. Stačí sa nad tým kriticky zamyslieť.
6. Postup pri predaji bytu bez realitky je často oveľa jednoduchší
Už len z dôvodu, že v procese predaja či prenájmu figurujú len dve strany, celý priebeh sa výrazne zjednoduší. Nemusíte sa riadiť časovým harmonogramom makléra, podpisovať vyčerpávajúce zmluvy o exkluzívnej spolupráci, vybavovať množstvo telefonátov a stretnutí. Záujemcov si preverujete sami, zmluvy uzatvárate tak, aby to vyhovovalo dvom hlavným aktérom – predajcovi a kupcovi či prenajímateľovi a nájomcovi. S využitím jednotlivých špecificky orientovaných služieb (advokát, právnik, fotograf, finančný poradca a pod.) máte navyše istotu stopercentnej spoľahlivosti doručených podkladov a výstupov. O celom procese v tomto prípade rozhodujete v prvom rade vy. Nepodliehate tak nijakému nátlaku a na všetko máte dostatok času. A ušetrené peniaze? O tie si viete znížiť hypotéku či náklady na zariadenie nového bytu. Je to jednoduché, najmä, ak dnes existujú poskytovatelia komplexných služieb, ktorí vám radi pomôžu a uľahčia celý proces i bez potreby platiť už zmienenú nezmyselnú províziu.
Ak si kupujete nehnuteľnosť treba myslieť na to, že samotná kúpna zmluva z vás ešte nerobí vlastníka nehnuteľnosti. Na to aby ste celý proces úspešne ukončili, je potrebné podať návrh na vklad vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Až keď vám kataster tento vklad povolí, nadobudnete vlastnícke právo k nehnuteľnosti. Mnoho ľudí sa obáva strašidelného administratívneho procesu, keď však viete o všetkých potrebných krokoch, zistíte, že to nie je nič komplikované a určite to zvládnete aj sami.
Návrh vkladu do katastra nehnuteľností predkladáte na katastrálny odbor okresného úradu. Katastrálny odbor by mal zo zákona rozhodnúť o vašom návrhu vkladu do 30 dní. Táto lehota sa skráti na 20 dní, ak disponujete zmluvou vo forme notárskej zápisnice. Proces sa dá ešte zrýchliť v tzv. urýchlenom konaní. V takomto prípade by mal katastrálny úrad rozhodnúť do 15 dní, zaplatíte však 266 eur. ( cenník poplatkov sa môže v čase meniť, je potrebné si to overiť)
Už pri vyhotovovaní zmluvy, či už je to kúpna alebo darovacia zmluva, majte na pamäti to, že k návrhu na vklad do katastra budete prikladať dve vyhotovenia. Zmluvu teda musia jej účastníci vyhotoviť v dostatočnom počte rovnopisov, tak aby mohli dva odovzdať katastrálnemu úradu.
Samotný návrh podávate písomne a je dôležité aby obsahoval všetky potrebné údaje a prílohy.
Čo musí obsahovať návrh do katastra
1. Označenie navrhovateľa. Navrhovateľmi sú účastníci právneho úkonu (zmluvy), na základe ktorého sa má zmeniť právny vzťah k nehnuteľnosti. Ak ide o fyzickú osobu, v návrhu uvádza meno, priezvisko, rodné priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo(v prípade cudzincov iné identifikačné číslo), trvalý pobyt alebo adresu na doručovanie a údaj o štátnej príslušnosti. V prípade právnickej osoby uvádza obchodné meno, IČO a sídlo.
2. Adresát – názov okresného úradu. Návrh adresujete vždy okresnému úradu, v ktorého územnom obvode sa nachádza vaša nehnuteľnosť. V prípade viacerých okresných úradov môžete vklad uskutočniť v ktoromkoľvek z nich.
3. Predmet návrhu. Jednou z povinných náležitostí je aj predmet návrhu. Tým je v tomto prípade vklad vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. Predmetom môže byť vklad, záznam, poznámka či oprava chýb.
4. Označenie právneho úkonu, na ktorého základe sa má zmeniť právo k nehnuteľnosti. Právny úkon je napríklad kúpna zmluva či darovacia zmluva. Je potrebné uviesť všetky právne úkony, ktoré sú predmetom návrhu. Ak napríklad uzatvoria účastníci zmluvu o prevode vlastníctva a súčasne o zriadení vecného bremena, je potrebné v zmluve uviesť oba právne úkony. Inak katastrálny úrad konanie preruší a vyzve vás na odstránenie chýb. Ak sú predmetom návrhu na vklad do katastra právne vzťahy z viacerých druhov právnych úkonov, poplatok sa vyberá za každý právny úkon osobitne.
5. Označenie nehnuteľnosti. Rovnako musíte v návrhu označiť všetky nehnuteľnosti, ktorých sa vklad týka a tiež uviesť veľkosť spoluvlastníckeho podielu.
K návrhu taktiež musíte priložiť viacero príloh:
2 vyhotovenia zmluvy, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra.
Listina, potvrdzujúca právo k nehnuteľnosti, v prípade že toto právo nie je priamo na liste vlastníctva. Napríklad osvedčenie o dedičstve, ak predávate nehnuteľnosť, ktorú ste zdedili
Identifikácia parciel, ak vlastnícke právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva.
Pri zriadení vecného bremena, alebo ak sa pozemok zlučuje alebo rozdeľuje treba priložiť geometrický plán. (od 1.10.2018 postačuje uviesť číslo úradného overenia geometrického plánu)
Ak niektorého z účastníkov zastupuje splnomocnenec, treba priložiť plnomocenstvo s úradne overeným podpisom účastníka konania, ktorý udeľuje splnomocnenie.
Oznámenie o zamýšlanom návrhu na vklad v papierovej podobe.
Prerušenie konania vkladu do katastra
Kataster môže prerušiť konanie vo viacerých prípadoch. Ak ste nezaplatili správny poplatok, ak sa začalo konanie o predbežnej otázke (predbežnou otázkou je skutočnosť, o ktorej rozhoduje iný orgán a vyriešenie tejto otázky je nevyhnutné na vydanie rozhodnutia v danom správnom konaní), ak ste boli vyzvaní k predloženiu listiny, potvrdzujucej právo k nehnuteľnosti, alebo ak máte nejaké nedostatky v návrhu či prílohách. Na prerušení konania sa môžu zhodnúť aj všetci účastníci, najdlhšie však na 60 dní.
Zastavenie vkladu môže nastať, ak účastník odstúpi pred vydaním rozhodnutia, alebo ak vzal návrh spať a ostatní účastníci s tým súhlasili. Zatavenie nastane aj v prípade nezaplatenia správneho poplatku, alebo v prípade neodstránenia nedostatkov v návrhu či prílohách v určenej lehote.
Keď ste sa teda rozhodli podať návrh na vklad do katastra sami, ak budete postupovať presne podľa informácií v tomto článku, určite tento administratívny proces hravo zvládnete.
Ak hľadáte svoje vysnívané bývanie na prenájom alebo plánujete predať svoj byt alebo dom kontaktujte náš profesionálny tým, nie sme realitná kancelária, sme priamy kupujúci Košice City Centre Rental Apartments.
7. Prečo sa realitkám vyhnúť oblúkom, reálne skúsenosti.
Dlho sme sa odhodlávali, či máme vôbec napísať tento článok, ktorý odhaľuje najväčšie hriechy realitných maklérov, ale radi sa podelíme o naše skúsenosti s " profesionálmi". Ak ste pripravení, môžeme sa smelo pustiť do toho.
1. Nezastupuje Vaše záujmy
Realitný maklér, ktorého ste poverili predajom nehnuteľnosti má byť ako Váš advokát či doktor – musí v každej situácii zastupovať Vás i Vaše najlepšie záujmy a nie svoje vlastné, prípadne záujmy opačnej strany (kupujúceho). Realitný maklér musí v prvom rade zistiť dôvody, ktoré Vás vedú k predaju, aby mohol zvoliť predajnú stratégiu, ktorá Vám pomôže k vytúženému cieľu. Kriticky dôležitou súčasťou tejto stratégie je reálne nastavenie ceny nehnuteľnosti (cenové rozpätie), ktoré vychádza z trhovej cenovej analýzy.
Veľmi často sa stáva, že maklér akceptuje cenu, ktorú majiteľ požaduje, iba preto, aby získal túto nehnuteľnosť do svojej ponuky i napriek tomu, že je to v súčasnej dobe nereálna cena. Takýto maklér to majiteľovi nepovie z dvoch dôvodov. Buď to nevie, že cena je nereálna (maklér je nekompetentný) alebo v horšom prípade to vie, ale Vám to nepovie (maklér je nedôveryhodný) – otázka či chcete spolupracovať s niekým, kto zavádza alebo s niekým, kto ani nevie určiť reálne cenové rozpätie Vašej nehnuteľnosti.
Je to úplne rovnaké, ako keby ste išli k lekárovi na testy. Z testov Vám zistia zvýšené hodnoty až do takej miery, že Vám vedia zásadným spôsobom negatívne ovplyvniť dĺžku a kvalitu Vášho života. Ako by ste sa zachovali, ak by tento lekár nevedel určiť aké hodnoty sú ešte v norme a pri ktorých je už potrebné začať s liečbou? Alebo ešte horšie, vedel by, že máte zvýšené hodnoty a povedal by Vám: "Nemusíte obávať, všetko je v úplnom poriadku." Isto mi dáte za pravdu, že by ste chceli vedieť, ako ste reálne na tom so svojím zdravím, však?
Rovnako je to aj s nereálnou ponukovou cenou nehnuteľnosti. Výsledkom je neúmerne dlhý čas, kedy je nehnuteľnosť na trhu, a pribúdajúce telefonáty od realitného makléra, aby ste znížili cenu nehnuteľnosti, s ktorou on predtým súhlasil.
Taktiež sa realitní makléri v súčasnej dobe často dostávajú do situácie, keď sú "motivovaní" kupujúcimi z radov investorov, aby ich za odplatu uprednostnili pri kúpe a nemuseli tak súperiť s ostatnými záujemcami o kúpu. Na čo Vám je niekto, kto Vás zastupuje len na oko?
2. Bez pridanej hodnoty
Realitný maklér nevie dodať nehnuteľnosti pridanú hodnotu, aby sa predala za vyššiu cenu a za kratší čas. Tak ako doktor či advokát sa musí neustále vzdelávať vo svojom odbore, rovnako sa musí vzdelávať i realitný maklér. Od marketingu, cez zmeny v legislatíve, musí taktiež pilovať zručnosti v oblasti obchodu i vyjednávania, a hlavne neustále sa zdokonaľovať na technikách a zručnostiach, ktoré zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti.
Jednoducho povedané, ak chceme úspešne predať nehnuteľnosť, potom sa potrebujeme odlíšiť od konkurencie. Kupujúci až potom vidia v našej v nehnuteľnosti vyššiu pridanú hodnotu oproti ostatným bytom či domom v danej lokalite, za ktorú sú následne ochotní zaplatiť viac.
Žiadna nehnuteľnosť nie je dokonalá, v každej sa skrývajú väčšie či menšie chybičky krásy, ktoré je potrebné pred samotným predajom upraviť, či odstrániť. Na čo Vám je realitka, ktorá má v ponuke ďalších 30 - 100 podobných bytov a pri prvej negatívne položenej otázke na Vašu nehnuteľnosť upriami pozornosť na ďalšiu nehnuteľnosť v ponuke a tak definitívne zabije obchod, ktorý by ste vy v pozícii predávajúceho možno zachránili.
3. Osobná skúsenosť – Ani ten najlepší maklér na trhu, nedokáže to čo vy.
Ak si niektorý majiteľ naivne myslí, že úspešný, najlepšie hodnotený maklér so skvelou prezentáciou a dosahom na sieťach je pre Vás ta správna voľba, ponúkneme náš pohľad na maklérov, ktorí už nerobia základné chyby, majú niekoľko ročné skúsenosti, všetko videli, všetko predali, všetko za rekordné ceny a v najrýchlejšom možnom čase. Budíček prosím. Realita je úplne iná.
My v Košice City Centre Rental Apartments sa venujeme prenájmu bytov a vykupujeme novostavby bytov a domov priamo od majiteľov. Čas od času sa nevyhneme ani komunikácii a nákupu bytu cez realitnú kanceláriu a tu by sme sa radi podelili o našu skúsenosť. Predajná cena 3 izbovej zariadenej novostavby bola 270 000 eur. Nakoľko nás byt oslovil zavolali sme na číslo realitnej kancelárie. Ani po 5 neúspešných pokusoch sa nám nepodarilo dovolať, tak sme čakali, že ak maklér uvidí neprijatý hovor viackrát, hneď ako sa uvoľní sa nám ozve späť. Nestalo sa tam, tak voláme na druhý deň, kde na tretí pokus máme to šťastie a podarí sa nám dovolať. Na otázku, či je nehnuteľnosť voľná, odpoveď áno. Požadujeme zľavu 10000 eur pri platbe v hotovosti a rýchlo uzavretí a pýtame sa či je to reálne. Odpoveď nie určite nie, ešte len 2 mesiace ju máme v ponuke. Telefonát končíme prosbou, že ak by sa situácia v čase zmenila a majiteľ by bol ochotný ponúknuť zľavu, nech sa nám ozvú, radi spravíme férový obchod, nakoľko sa nám naša ponuková cena zdala férová.
Prešlo 2,5 mesiaca a cena nehnuteľnosti v realitnej kancelárii klesla na 260 000 eur a novostavba bola na predaj za cenu, ktorú sme boli ochotný zaplatiť v hotovosti a okamžite. Nikto z realitky nám nevolá, nikto sa nesnaží obchod, ktorý už mohol byť 3 mesiace uzavretý dokončiť. Prečo by mali volať? Veď ak máte záujem zavoláte sám, prídete na obhliadku v čase, ktorý vyhovuje maklérovi, so všetkým budete súhlasiť, inak majú ďalších záujemcov aj napriek tomu, že je byt už asi 4 mesiace na trhu.
Najlepšie nakoniec. Kým sme čakali na telefonát, cena sa medzitým znížila o ďalších 11 000 eur na 249 000 eur. Voláme maklérovi so slovami dobrý deň, všimli sme si , že ste byt o ktorý sme mali záujem znížili a dokonca dvakrát, prečo ste nám nevolali, keď sme Vám povedali, že o byt máme záujem a ak klesne o 10 000 tak nás prosím kontaktujte. Odpoveď " Viete koľko mi denne volá ľudí? Kto si to má pamätať? " Byt je už bohužial rezervovaný. Je možné do procesu predaja ešte vstúpiť. Odpoveď " nie, nie je to možne"
Máme za to, že konaním realitky sa naša ponuka k majiteľovi nehnuteľnosti ani nedostala, možno chcel peniaze z predaja kúpi bytu použiť na kúpu domu, čakal na výsledok predaja celé mesiace, dostal menej ako mohol mať ak by to predával sám pretože nakoniec sme sa dozvedeli, že byt bol predaný za neuveriteľných 245 000 eur. Či záujem maklér zastupoval? Pre koho potreboval byt dostať na cenu, ktorá bola 15 000 eur pod našu ponuku a z ktorej ešte musí majiteľ nehnuteľnosti zaplatiť realitnej kancelárii dohodnutú odmenu za sprostredkovanie a profesionálne služby? Prípadne kúpila ho realitná kancelária pre seba za zvýhodnenú cenu lebo na trhu sa nenašiel " nikto za ponukovú cenu" Aj toto je dnešná realita predajov nehnuteľností.
K napísaniu článku nás primäla aj spätná väzba na maklérov či už od majiteľov, ktorí svoje nehnuteľnosti predávali alebo od ľudí, ktorí si hľadali svoje vysnívané bývanie. Rovnako nás k tomu prinútili aj nie vždy dobré osobné skúsenosti s maklérmi, ktoré sme zažili počas posledných rokov praxe v realitách.
Všetko sú to chyby, ktoré sa pravidelne opakujú a zároveň majú výrazný dopad na konečný úspech či neúspech predaja nehnuteľnosti.
Takže na záver nebojte sa predaja bez realitnej kancelárie, častokrát sami viete ušetriť desiatky tisíc eur ak tomu sami venujete svoj čas a námahu. Ak predávate svoju novostavbu v Košiciach ozvite sa nám, nám žiadnu províziu platiť nemusíte Košice City Centre Rental Apartments.